کوکوپیت

بازار خرید کوکوپیت مرغوب

آغاز پیش فروش کوکوپیت، 75 الی 80 لیتر واقعی، ای سی 0.46، تحویل قطعی تیر ماه 1399.
به دلیل پیک مصرف سفارش خود را زودتر ثبت کنید.
حداقل سفارش 4/5 تن میباشد که معادل یک ماشین خاور است.

کوکوپیت نوعی بستر کشت است که با استفاده از الیاف پوست و پوشش میوه نارگیل تهیه می‌شود. کوکوپیت معمولا به صورت فشرده به بازار عرضه می شود و مصرف کننده نهایی با افزودن آب به این الیاف فشرده آنها را برای استفاده آماده می کند. بعد از افزودن آب، هر ۱ کیلوگرم کوکوپیت فشرده می تواند به ۱۵ لیتر کوکوپیت مرطوب تبدیل شود
خاستگاه بستر کاشت کوکوپیت کشور های سریلانکا وهند می باشد.نمونه سریلانکائی آن معروفتر است.وزن قالب کوکوپیت هندی ازنمونه سریلانکائی آن بیشتر است.
بستر کاشت کوکوپیت به صورت قالب فشرده می باشد.کوکوپیت سریلانکائی وزن آن بین۴تا۵کیلو گرم بوده واما نمونه هندی آن تا۷کیلوگرم می رسد.بستر کاشت کوکوپیت رطوبت را از هوای خشک جذب می نماید.بستر کاشت کوکوپیت چون به صورت قالب فشرده است باید به آن آب اضافه شود تا به صورت پودر درآید.بستر کاشت کوکوپیت سبک کننده خاک می باشد.بستر کاشت کوکوپیت رابرای ریشه دار کردن قلمه ونشاء گیری می توان استفاده نمود.
قلمه گیاه را به جای آب در کوکوپیت قرار داد تا ریشه دار شود.کوکوپیت برای بستر کشت در هیدروپونیک، گلخانه های تولید گیاه زینتی و سبزیجات گلخانه ای کاربرد دارد. معمولا به صورت مخلوط با پرلیت، پیت و ماسه به کار می رود
بستر کاشت کوکوپیت برای گیاهانی مثل کاکتوس،شمعدانی،گلهای شاخه بریده مثل رزولیلیوم نتایج سودمندی داشته است.همچنین برای نشاءفلفل،گوجه فرنگی وتوت فرنگی نیز مناسب است.اما بهتر است بستر کاشت کوکوپیت همراه با پیت موس استفاده شود،به این دلیل که گیاهان به غذائی احتیاج دارند که علاوه بر توسعه ریشه،باعث استحکام ساقه وخوشرنگ شدن وسبز ماندن برگها شوند.که کوکوپیت با پیت موس ترکیب شوند وبستر کاشت کوکوموس تشکیل شود.که غذای مناسب گیاه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید