فروش کوکوپیت در تبریز

فروش عمده کوکوپیت در تبریز

آغاز پیش فروش کوکوپیت، 75 الی 80 لیتر واقعی، ای سی 0.46، تحویل قطعی تیر ماه 1399.
به دلیل پیک مصرف سفارش خود را زودتر ثبت کنید.
حداقل سفارش 4/5 تن میباشد که معادل یک ماشین خاور است.

فروش عمده کوکوپیت در تبریز با چه قیمتی انجام میگردد و برای تهیه آن از چه طریقی باید اقدام کنیم؟ هزینه حمل کوکوپیت قالبی از بندر عباس تا تبریز چقدر میشود؟ برای دریافت تمامی این اطلاعات میتوانید از طریق این سایت فروش کوکوپیت اقدام نمایید.

خرید و فروش عمده کوکوپیت در ایران چند سالی است که صورت میگیرد و روز به روز به دلیل همه گیر شدن میان گلخانه ها خرید و فروش آن رو به افزایش است.
ابتدا کمی با کوکوپیت و نحوه استفاده از آن شویم. تبریز یکی از شهر هایی میباشد که در کشاورزی و صنعت گلخانه ای سالیانه محصولات بسیاری را روانه بازار کند.
در دهه های اخیر تمامی کشور ها با مشکلات محیط زیستی دسته پنجه نرم میکنند. خشکسالی های اخیر باعث خشک شدن چاه ها که منابع اصلی کشاورزان برای آبیاری میباشد شده است.

کوکوپیت در تبریز
شور شدن خاک و از بین رفتن حاصل خیزی و ترک خوردن نیز از مشکلات خشک سالی میباشد، تبریز نیز گرفتار این مشکل میباشد.
راه حل  های زیادی مانند کشت کلخانه ای، آبیاری مکانیزه، طبقه بندی محصولات وجود دارد که اصلی ترین راه جلو گیری از مصرف آب انتخاب یک بستر کشت مناسب میباشد.

کوکوپیت چیست ؟

به دلیل کمبود آّب و خاک حاصل خیز در ایران گلخانه داران و کشاورزان نیاز به یک بستر کشتی هستند که در کنار ارزان بودن بتواند نیاز های آن ها را بر طرف کند، نیاز هایی مانند: کاهش مصرف آب، جلو گیری از آفات و حجم دهی بالا. مناسب ترین بستر کشت برای این دسته از کشاورزان کوکوپیت میباشد. کوکوپیت از خرد شدن و قالب بنده درخت نارگیل به دست می آید. نحوه استفاده کوکوپیت هم به این صورت است که استخری را پر از آب میکنید و تا جایی که امکان دارد صبر میکنید تا قالب ها حداکثر حجم گیری خود را انجام دهند و باز شوند. معمولا کوکوپیت های مرغوب بین ۸۰ الی ۷۰ لیتر گنجایش آن ها میباشد. کوکوپیت ها در بازار به صورت قالب های پنج کیلویی میباشد.

قیمت کوکوپیت تبریز

قیمت کوکوپیت در تبریز

یکی از معیار های اساسی یک کالا قیمت آن میباشد برای خرید هر کالا همه علاقه مند میباشند تا ارزان ترین کالا را پیدا کرده و خریداری کنند. فروشنده ای لایق خطاب قرار گرفتن به عنوان بهترین فروشنده میباشد که سود کمتری از فروش خود نسبت به دیگران داشته باشد و برای ارزانی حاضر به کم کردن کیفیت نشود. به دلیل مصرف بالای کوکوپیت در تبریز انبار ها و مراکز بسیاری برای خریداری کوکوپیت در این شهر وجود دارد. همان طور که مطلع هستید هر جنسی دارای کیفیت ها و قیمت های متفاوتی میباشد. اگر شما فقط معیارتان برای خرید ارزان ترین کالا میباشد سخت در اشتباه میباشید. من برای شما مثالی میزنم که کاملا متوجه این موضوع شوید. همان طور که میدانید در بازار انواع برنج موجود میباشد که به طور کلی دو نوع هندی و ایرانی را اگر در نظر بگیرید متوجه خواهید شد که تفاوت آنها از هر ضمینه ای زیاد است. قیمت ایرانی را ۳۰ هزار تومان در نظر بگیرید و قیمت هندی را ۱۸ هزار تومان. اگر فروشنده شیادی بگوید که برنج هندی را به شما ۲۵ هزار تومان میدهد و ادعای ارزانی جنس اش نسبت به برنج ایرانی را میکند. آیا شما به صداقت این فرد شک نمیکنید؟ کوکوپیت نیز مانند برنج از جاهای مختلف همرا با کیفیت های مختلف میباشد و اگر به دنبال جنس خوب همراه قیمت مناسب هستید ابتدا باید کیفیت را بررسی نمائید. یکی از بهترین استاندارد و معیار های کوکوپیت خوب میزان جذب آب کوکوپیت میباشد که بالای  ۷۰ باشد و بدون دخالت دست بتواند باز شود. از لحاظ شاخص های آزمایشگاهی نیز باید PH  خنثی و EC زیر ۰٫۵ داشته باشد. قیمت یک قالب کوکوپیت با در نظر گرفتن کیفیت های شاخص، بین ۳۵ الی ۴۰ تومان میباشد. توجه داشته باشید که قیمت ها برای خرید های عمده میباشد و تاریخ قیمت گذاری در تاریخ ۹/۶/۹۸ میباشد و قیمت ها متغیر است.

پیت ماس در تبریز

فروش پیت ماس در تبریز

پیت ماس یک نوع خاک بستر کشت میباشد که طی چندین هزار سال از انباشته شدن خزه های کنار باتلاق تشکیل می شود در ایران نیز ذخایر پیت ماس در گیلان، تبریز، مازندران و گلستان کشف شده است ولی هنوز به بهره برداری نرسیده پروسه تشکیل پیت ماس مشابه ذغال سنگ میباشد. پیت ماس در فروشگاه های اینترنتی به صورت بسته بندی های ۲۵ لیتری موجود میباشد. ولی اگر شما قصد کشاورزی در وسعت بالا دارید بهتر است بسته های ۳۰۰ لیتری را تهیه نمایید. پیت ماس ده برابر وزن خود آب جذب میکند. مزایای استفاده از پیت ماس شامل حجم دهی بالا، دارا بودن مواد مغذی مناسب و گیاه خاک بودن آن است که به عنوان کود نیز نام میبرند. تولید پیت ماس به صورت عمده و صادراتی درکشورهایی مانند: آلمانی، لیتوانی و هلند تولید میشود.

آینده بازار کوکوپیت در ایران

دهه سال از همه گیر شدن کوکوپیت در گلخانه ها می گذرد و امروزه با هر کشاورزی درباره ی بستر کشت صحبت کنید محصول کوکوپیت را به شما پیشنهاد می دهد. کوکوپیت در ایران بازار خوبی دارد و فروشندگان از آمار بالای خرید و فروش خبر میدهند. کوکوپیت در کنار جریان گرانی ارز بازار خود را از دست نداد. دلیل اصلی آن هم اطمینان کشاورزان به این محصول بود. امروزه شاهد اضافه شدن فروشگاه های فروش کوکوپیت در تمامی کشور هستیم. از آنجا که ایرانیان هر محصول خارجی را سعی میکنند مشابه اش را بسازند کوکوپیت هم مشابهی ساختند و محصول که به عنوان کوکوپیت ایرانی معروف است را پالم پیت نام گذاری کردند.

پالم پیت از خرد کردن درخت خرما و قالب بندی آنها تشکیل شده است. اوایل تولید پالم پیت به دلیل نزدیکی قیمت با کوکوپیت، کسی حاضر به خرید این محصول نبود ولی بعد از گران شدن ارز و هدایت نقدینگی به سمت پالم پیت از سوی کشاورزان سبب گردید کوکوپیت ایرانی پیشرفت چشم گیری در کیفیت داشته باشد. اما با توجه به پیش بینی های صورت گرفته نشان میدهد که کوکوپیت ایرانی زمان بسیاری لازم دارد تا مشابه کوکوپیت درجه یک شود. البته کوکوپیت ایرانی از بعضی از کوکوپیت های وارداتی در کنار کیفیت مناسب قیمت مناسب تری دارد.

در آخر میتوان گفت کوکوپیت سال های طولانی در ایران به خرید و فروش میرسد و بستر کشت مناسبی برای تولید نشاء و کشت هیدروپونیک میباشد از همین رو مراکز زیادی برای ارائه خدمات در این موضوع وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید