فروش بستر کشت هیدروپونیک

فروش بستر کشت هیدروپونیک کوکوپیت

آغاز پیش فروش کوکوپیت، 75 الی 80 لیتر واقعی، ای سی 0.46، تحویل قطعی تیر ماه 1399.
به دلیل پیک مصرف سفارش خود را زودتر ثبت کنید.
حداقل سفارش 4/5 تن میباشد که معادل یک ماشین خاور است.

فروش بستر کشت هیدروپونیک شامل کوکوپیت قالبی و کیسه گروبگ دارای پرفراژ جهت تولید توت فرنگی، گوجه فرنگی، نشاء و سایر محصولات گلخانه ای به صورت مستقیم از وارد کننده کوکوپیت صورت میگیرد. بهترین کوکوپیت برای کشت هیدروپونیک یا بدون خاک را در اینجا با تضمین کیفیت خریداری کنید.

کشت هیدروپونیک چیست؟

هیدروپونیک در واقع از ترکیب کلمات آب و کار و تلاش و کوشش ساخته شده است.
کشت هیدروپونیک زراعت بدون خاک در بسترهای مختلف است. از آنجایی که در این نوع از کشت ریشه گیاه باید در هوای مرطوب قرار گیرد لذا از بسترهایی مانند خاک کوکوپیت استفاده میگردد.
آب مورد استفاده در کشت هیدروپونیک شامل ترکیبات غذایی مختلف برای گیاه است که به آن اضافه گردیده است.
یکی از بستر های کشت هیدروپونیک رایج در کشور کیسه های رشد یا همان گروبگ میباشد که داخل آن را با موادی مانند کوکوپیت و پرلیت برای تولید توت فرنگی، گوجه، خیار و غیره پر میکنند.
لازم به ذکر است برخی از شرکتها گروبگ آماده یعنی پر شده را وارد کشور میکنند که عمدتاً داخل آنها کوکوپیت خالص با بافت های گوناگون از قبیل کوکوچیپس و کوکوپیت مدیوم تعبیه شده است.

مزایای کشت هیدروپونیک

 • اتوماتیک این سیستم کشت و نیاز به نظارت و کار فیزیکی کمتر
 • کوتاه کردن دوره رشد گیاه
 • عدم رشد علف هرز در آن
 • ضد قارچ بودن بستر کشت هیدروپونیک
 • کاهش مصرف آب
 • کاهش مصرف کود

انواع بستر کشت هیدروپونیک

 • کوکوپیت
 • پرلیت
 • پشم سنگ
 • ….

در اکثر مواقع کشت هیدروپونیک محصولاتی مانند توت فرنگی، صیفی جات، خیار، فلفل و کاهو در بستر کشت کوکوپیت و پرلیت و در کیسه گروبگ انجام میگردد.

فروش بستر کشت هیدروپونیک

از طریق این سایت میتوانید انواع کوکوپیت فاین و مدیوم و کیسه گروبگ دارای پرفراژ را به صورت مستقیم با قیمت دست اول تهیه نمایید.

تنها تولید کننده کیسه گروبگ دارای سوراخ پرفراژ با تیراژ بسیار بالا را از طریق این سایت پیدا کنید.

محصولات عرضه شده در اینجا شامل موارد زیر است:

 • کوکوپیت قالبی ۵ کیلویی در انواع فاین و مدیوم – کوکوپیت هیدروپونیک
 • کیسه گروبگ
 • پیت ماس
 • پالم پیت

هر یک از این موارد در بستر کشت هیدروپونیک کاربرد دارند که بستگی به محصول شما دارد.

بهترین بستر کشت هیدروپونیک

هیدورپونیک، آب کشت:  به کشت و پرورش گیاهان بدون خاک و تغذیه ریشه گیاهان با مواد مغذی میگویند هیدروپونیک. برخلاف عموم ریشه ای بسیار قدیمی است که چندصد سال  قبل از میلاد به آنها درکتیبه های ایرانی، چینی و مصری اشاره شده امروزه به خاطر چند شغله بودن کشاورزان، کشورزان به دنبال کمتر شدن تایم لازم برای کشت، به این روش روی میاورند

قیمت بستر کشت هیدروپونیک

قیمت بستر کشت، اول باید این را در نظر بگیریم که مقدارلازم و نوع بستر کشت ما چی باشه، من اینجا بهترین بستر کشت را محاسبه میکنیم.ترکیب کوکوپیت با پرلیت و پیت ماس بهترین ترکیبی میباشد که ما آن را در ادامه آن را به شما معرفی میکنیم ابتدا بهتر است با اجزای این ترکیب بیشتر آشنا شوید و توجه داشته باشید قبل از ترکیب کردن آنها با یک دیگر مقدار استفاده هر کدام را در ترکیب مطلع شویم

کوکوپیت: یه نوع بستر کشت میباشد که از تکه کردن درخت نارگیل، به دست میاید و کشور هایی مانند سریلانکا و هند جزو وارد کننده این محصول میباشند که به طور وسیع به این کار می پردازند و در قالب های ۵ کیلویی وجود دارند که به صورت پالتی وارد کشور میشود و بهتر است ما کوکوپیت سریلانکایی با شوری زیر نیم و پی اچ (اسیدیته)آن نیز بین ۵٫۵ و ۶٫۵ استفاده کنیم و خرید خود را از  مکان های معتبر خریداری کنیم . اصلی ترین جزء این ترکیب نیز کوکوپیت میباشد

پرلیت: سنگی است که از سنگ های آتشفشانی به دست می آید و در صنعت کشاورزی به صورت تکی یا مخلوط با انواع خاک ها استفاده میشود.

این سنگ را میتوان تفت داد تا مانند به ذرتی که به پاپ کرن تبدیل میشود، پرلیت نیز پس از چند دقیقه شروع به ترکیدن میکند و حجم آن تا ۱۴ برابر میشود و میتوان از آن استفاده کرد.

بهترین بستر کشت هیدروپونیک توت فرنگی:

توت فرنگی میوه ای است که مصرف آن در ایران بسیار و محبوب ترین میوه ها است و بازار و قیمت مغرون به صرفه ای دارا  میباشد. ازاین رو بسیاری از کشاورزان عزیز کشورمان به کشت توت فرنگی روی آورده اند. در ابتدای کاشت هر محصول کشاورز سعی میکند تا بهترین شرایط را برای گیاه خود فراهم کند تا محصول اش بیشترین و با کیفیت ترین ثمره را دهد، از آنجا که گیاه توت فرنگی یک میوه اروپایی است کشت این محصول در ایران بهتر است تا در گلخانه ها صورت گیرد و اصلی ترین جایی که یک گیاه برای رشد نیاز دارد خاک و بستر کشت آن میباشد و این سوال پیش میاید که بهترین بستر کشت هیدروپونیک توت فرنگی چیست؟.

بهترین بستر کشت هیدوپونیک بدون شک همان ترکیب کوکوپیت با پیت ماس و پرلیت میباشد ، این ترکیب علاوه بر این که باعث کمتر شدن مصرف آب میشود موادمغذی را به آسانی به ریشه گیاه میرساند و باعث رشد سریع این گیاه میشود و دلایل استفاده از این ترکیب را میتوان به موارد زیر اشاره کرد

* کمترین میزان هدر رفت خاک و آب را دارد

* علف هرز به دلیل نبود جا برای رشد و نبود خاک کاملا وجود ندارد

* رشد سریع گیاه

* ماندگاری خاک

* کمترین میزان صرف هزینه ها برای سال جاری

* بدون آفت بودن محصول

معایب

* هزینه بالا برای کشت   اول

* کم بودن کوکوپیت خوب در بازار، البته شما میتوانید بهترین کوکوپیت را همراه ضمانت از طریق شماره های سایت خریداری کنید

* نبود مواد مغذی برای رشد گیاه و فقیر شدن محصول از لحاظ طعم و مزه.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید